7. Sınıf Matematik Kazanım Testleri

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 7. Sınıf Matematik Kazanım Testleri Soru ve Cevapları. 7 sınıf matematik test çöz ve sınavlara hazırlan!

7. Sınıf Matematik Konuları:
Tam Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri, Rasyonel Sayılar, Rasyonel Sayılarla İşlemler, Çok Adımlı İşlemler ve Problemler, Eşitlik ve Denklemler, Problemler, Doğrusal Denklemler, Oran-Orantı, Yüzdeler, Doğrular ve Açılar, Çember ve Daire, Veri İşleme, Çokgenler, Çokgenler’de Alan, Dönüşüm Geometrisi, Cisimlerin Farklı Yönlerden Görünümleri,Tam Sayılarla İşlemler,Cebirsel İfadeler,Oran ve Orantı,Veri Analizi. Şimdi, 7. Sınıf Matematik Testleri Çözelim !

7. Sınıf Matematik Cebir

7. sınıfta iki alt öğrenme alanı vardır: cebirsel ifadeler ile eşitlik ve denklem. Bu sınıf düzeyinde öğrencilerin cebirsel
ifadelerde toplama ve çıkarma işlemlerini yapmaları, eşitlik kavramını anlamaları ve birinci dereceden bir bilinmeyenli denklemleri ve ilgili problemleri çözmeleri beklenmektedir.

7. Sınıf Matematik Geometri ve Ölçme

7. sınıf Geometri ve Ölçme öğrenme alanında açıortay, yöndeş, ters, iç ters ve dış ters açı kavramları ele alınıp bunların özellikleri incelenmektedir. Çokgenler konusunda ise düzgün çokgenler ve iç ve dış açıları ele alınmakta olup dikdörtgen, paralelkenar, yamuk ve eşkenar dörtgen incelenerek yamuk ve eşkenar dörtgene ait alan bağıntıları oluşturularak ilgili alan problemlerinin çözülmesi beklenmektedir. Çember alt öğrenme alanında ise çemberde merkez açı gördüğü yaylar ile birlikte değerlendirilerek öğrencilerin çemberin ve çember parçasının uzunluğunu, daire ve daire diliminin alanını hesaplamaları beklenmektedir. Cisimlerin farklı yönlerden görünümlerinin çizilmesi de 7. sınıfta yer almaktadır.

7. Sınıf Matematik Veri İşleme

7. sınıfta daire ve çizgi grafiği kavramları ele alınmakta ve öğrencilerin bu grafikleri yorumlamaları beklenmektedir. Bunların yanı sıra ortalama, ortanca ve tepe değer kavramlarının öğrenciler tarafından anlaşılması, hesaplanması ve yorumlanması beklenmektedir. Ayrıca verileri uygun olan gösterimler ile sunmaları istenmektedir.

7. sınıf sosyal testleri sayfasına göz atmanda fayda var.

7. Sınıf Testleri


12
Kimler Neler Demiş?

avatar
300
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
senaEmreşşşşşşşşşşşşşşşOsman GültepeEvo Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
sila
Ziyaretçi
sila

7.sinif matematik sorusu cözmek istiyorum

isimsis
Ziyaretçi
isimsis

wink wink wink wink wink wink wink wink

Emre
Ziyaretçi
Emre

Çözelim

Emre
Ziyaretçi
Emre

cool cool 😚😍😘😙💕💔💓💜💛💚💖💗💘💝💞💟👄💋😍

berkay kuzu
Ziyaretçi
berkay kuzu

wink iyi günler ,
lgs veya ösym hazırlık testleri nerede bulabilirim ? acaba smile grin
cool şimdiden teşekkür ederim ! :cool

Evo
Ziyaretçi
Evo

Çok güzel herkese tavsiye ederim 👍👍👍👍

Osman Gültepe
Ziyaretçi
Osman Gültepe

7.sınıf matematik testleri çok az .Lütfen çoğatılsın

şşşşşşşşşşşşşşş
Ziyaretçi
şşşşşşşşşşşşşşş

çook igren

sena
Ziyaretçi
sena

benim hiç yanlışım çıkmadı çok zordu özel matematik öğretmenim sayesinde hiç zorlanmıyorum